FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 208 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: OLN

PostWysłany: Śro 18:00, 13 Sty 2010 Powrót do góry

Też będę za Sevillą, ale szkoda, że nie obejrzę meczu (kto daje transmisję o 22., gdy kiedy JA wstaję rano na 7. do pracy?! ;/ ). A Kamerun przegrywa po pierwszej połowie 0:1 z Gabonem. Po WKS i Nigerii chyba szykuje się nam kolejna niespodzianka ;]

agropol

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 1398 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: dydybongidągidydągi

PostWysłany: Śro 19:37, 13 Sty 2010 Powrót do góry

Wygrana Egiptu nie jest żadną niespodzianką. Jest to obrońca trofeum i dosyć silna drużyna, więc trudno odbierać ten wynik jako coś zaskakującego. Natomiast porażka Kamerunu to jest niespodzianka. Szansę na wyjście z grupy jeszcze mają, ale muszą zagrać o wiele lepiej i składniej przede wszystkim w następnych meczach. Inaczej Etoo i s-ka powrócą do swoich klubów przedwcześnie (co też ma swoje plusy Wink)

Trzymajcie trzymajcie swoje kciuki za Sevillę, bo Barca wychodzi dziś na wojnę i wytacza najlepsze armaty. Będzie ciężko, ale dwie bramki więcej na korzyść Barcy będą Super

ps. nazwa wątku jakby pasuje do występu Kameruńczyków.

notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Pią 10:05, 15 Sty 2010 Powrót do góry

Odpadnięcia Barcy z rozgrywek Pucharu Króla nie będę komentować. Wystarczy, że agro wyrywa sobie włosy z głowy ;p

Dziś w PNA Słonie mają szansę wygrać pierwszy i zarazem ostatni mecz w grupie. Zobaczymy, co pokażą.

A już w niedzielę rano (dla niektórych wręcz bladym świtem, bo o 10. ;p ) nasi ligowi reprezentanci zmierzą się z ligowymi reprezentantami z Danii w swoim pierwszym meczu w turnieju o Puchar Króla Tajlandii. Ciekawe, ciekawe, interestin' ;] Rewelacji nie należy oczekiwać ;] Ale obejrzeć obejrzę. A Franz do Tajlandii zabrał swoją małżonkę! Chciałabym być na jej miejscu ;p (żeby oglądać te mierne spotkania, oczywiście ;p chociaż Smuda nie lichy facet ;p )

agropol

PostWysłany: Pią 12:23, 15 Sty 2010 Powrót do góry

Go ahead, komentuj. Nie wyrywam wcale włosów z głowy. Mecz był naprawdę świetny. Sędziowanie przemilczę, bo w dwumeczu było krzywdzące dla obu stron: przedwczoraj bardziej na niekorzyść Sevilli, tydzień temu jednak na niekorzyść Barcy. Szkoda trochę odpadać, ale z taka ekipa jak Sevilla to nie hańba. Jedna drużyna odpadła w tych rozgrywkach z trzecioligowcem hehe Very Happy Zadecydowało odpuszczenie sobie 1 meczu przez Pepa. wystawienie 3 króli w obronie:Czyhry, Rafa i Milito przeciwko Sevilli to chyba małe nieporozumienie. Przedwczoraj było o niebo lepiej, a w drugiej połowie Sevilla praktycznie nie wychodziła z własnej połowy. Szkoda niewykorzystanych szans Messiego, Iniesty i Zlatana. Palop uratował im dupę, a jeżeli bramkarz jest najlepszym graczem w drużynie, to o czymś to świadczy. Ibra i Henry w tym meczu [*]. Cieszy mnie powrót do formy barcelońskiego El Tridente: Iniesta, Xavi i Messi. System mikrocykli Pepa na treningach poszedł się je*ać, ale więcej czasu na odpoczynek będzie Wink Teraz znowu Sevilla w sobotę. Niezła dawka adrenaliny jak 1,5 tygodnia Very Happy

notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Pią 14:27, 15 Sty 2010 Powrót do góry

Niezła?! Po dwa mecze PNA dziennie + weekendy z meczami lig zagranicznych? Toć to jak w raju ;D Żyć, nie umierać ;D

Bush_Docta'
Filolog

Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 614 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Holy Mount Zion ;)

PostWysłany: Sob 14:27, 16 Sty 2010 Powrót do góry

Barca fikała, ale nie podołała - tak chyba można skwitować ten mecz. Wink Sevilla jeszcze w pierwszej połowie starała się atakować i kontrolować grę, ale już druga odsłona to nastawienie na obronę i próba kontrowania. (Po jednej z takich kontr Puyol w genialny sposób ocalił swoją drużynę od straty bramki). Nie można odmówić Barcelonie chęci i starań, ale determinacja w obronie praktycznie każdego zawodnika Sevilli popłaciła.
Już wcześniej pisałem, że w grze Barcelony wkurza mnie chęć wejścia z piłką do bramki, i że kiedyś ich to zgubi. Przykład mamy i tutaj. Akcja Iniesty: mija zawodnika, wjeżdza z gałą w pole karne i zamiast zaj*bać, to jeszcze próbuja mijać kolejnego, przekładając sobie piłkę na lewą (czyli nota bene słabszą nogę), ale tam już ze wślizgiem czyha obrońca Sevilli.

agropol

PostWysłany: Sob 14:50, 16 Sty 2010 Powrót do góry

No trzymaliście te kciuki bardzo mocno. Macie pewnie teraz satysfakcję, że Barca odpadła.

notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Sob 20:53, 16 Sty 2010 Powrót do góry

Szczerze? Mam gdzieś Barcę, więc i żadnej satysfakcji. Byłam za Sevillą i tyle. Dziś też będę.

agropol

PostWysłany: Nie 0:23, 17 Sty 2010 Powrót do góry

Mówiąc, że masz gdzieś Barcę, nie okazujesz szacunku należnego drużynie, która w jednym sezonie zdobywa 6 pucharów. 6 pucharów! W każdych rozgrywkach, w których brała udział, wygrała. I to w jakim stylu!Mieliśmy szczęście oglądać historię w momencie jej kreacji. A kciuki coś słabo dziś trzymaliście, bo Sevilla nie istniała. 4:0 to najmniejszy wymiar kary. A mierdy poległy w Bilbao i 5 pktów przewagi w lidze Super

Ostatnio zmieniony przez agropol dnia Nie 11:41, 17 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Nie 10:59, 17 Sty 2010 Powrót do góry

Pisząc, że mam gdzieś Barcę, miałam na myśli li i jedynie, że nie jest to drużyna, której kibicuję. Nie jestem fanką footballu, jaki prezentują, ale absolutnie nie zaprzeczę, że tworzą historię i za to RESPECT.

Trwa mecz Dania - Polska.

Podobała mi się akcja Polaków z 1. minuty. Do momentu oddania strzału na bramkę (?!) przez Piotra Brożka. Bardzo ciekawa akcja, po której Duńczycy zdobyli bramkę -- po rzucie z autu. Ż A L. Żal Polacy Hrm Dobrze, że wyrównaliśmy po 5 minutach. Ale żeby zmarnować taką akcję, jaką mieliśmy w 32. minucie (słupek, a potem poprzeczka!), to ponownie Ż A L Hrm Najwyższa nota (let's say jakieś 8 na 10) dla Maćka Rybusa. Na razie tyle.

Edit: po meczu.

W 48. minucie straciliśmy drugiego gola. Znów po błędzie naszych obrońców. W tym momencie pomyślałam, że po upływie 5 minut ponownie wyrównamy stan meczu. Niestety, okazało się to być tylko moje wishful thinking, bo od tej pory bramki padały już tylko ze strony drużyny z półwyspu jutlandzkiego.
60. minuta 3:1
71. minuta 4:1 -- na szczęście był spalony, ale piłka w siatce była, stąd odnotowanie tego faktu.
Komentarz raczej zbędny. No ale nie spodziewałam się nie wiadomo czego. Over.

Ostatnio zmieniony przez notPrincess dnia Nie 12:07, 17 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Bush_Docta'
Filolog

PostWysłany: Nie 15:09, 17 Sty 2010 Powrót do góry

Te, panie "szacunek", mam Ci przypomnieć co pisałeś o kilka klasowych drużynach, które tworzyły historię gdy ty nie wiedziałeś co się robi z tym okrągłym czymś w łatki? Wink
Karola ma rację, mamy gdzieś Barcelonę. W takim sensie, że ani jej nie kibicujemy, ani nie mamy z nią 'kosy' ;P
Trzeba trzymać kciuki za teoretycznie słabszą drużynę, bo jak tego nie robimy, to jest mecz do jednej bramki i się kończy 4-0 Wink Oglądałem skróty i trzeba przyznać, że Barca wypunktowała drużynę z Andaluzji jak chciała. A mogło się skończyć jeszcze wyżej gdyby nie słaba skuteczność Zlatana czy Henryka. Przyjemnie się patrzy na Barcelonę gdy jest w formie, gra finezyjnie i z polotem, i tylko jakiś antyfan nie potrafiłby tego dostrzec i docenić. Dobrze, że Real wdupił, tak jak do Barcy nic nie mam, tak do tej zbieraniny przepłacanych lalusiów już tak Very Happy

Polskę oglądałem przez ostatnie 5 minut meczu bo tak się obudziłem. Jak widać budzika nie było warto sobie nastawiać Wink
Dobra, idę na Milan. Forza Rossoneri!

notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Nie 16:55, 17 Sty 2010 Powrót do góry

Ładne 4:0 ;D Nawet jeśli mediolańczycy od 10. minuty grali w przewadze. Za tydzień będzie szał - derby Mediolanu! ;D can't wait ;D (podobnie jak Lennon w Serie A kibicuję drużynie Rossoneri)

agropol

PostWysłany: Nie 17:30, 17 Sty 2010 Powrót do góry

Bush_Docta' napisał:

Czekałem tylko aż adwokat się odezwie hehe Very Happy Ja nie pisałem, że mam gdzieś Juve i Bayern, tylko że w tamtym czasie oba kluby grały jak słabeusze. Więc mi pan tu tej kanciatej piłki nie wpi***alaj ok? Wink Bayern chyba sie wygrzebał z dołka, ale Juve na razie głeboko w dupie siedzi. Nie ma komu strzelić bramki, zawodzi słynna włoska dyscyplina taktyczna. Jeśli nie będzie rewolucji, to biaconeri mogą zanotować słabiutki sezon.
A Milanowi można pogratulować zwycięstwa, chociaż słabiutka Siena, to nie jest przeciwnik dla Milanu.

Acha. Witsel znów szaleje.
Nie wiem, czy nie powinno mu się podziękować na dłużej. Rok dyskwalifikacji może by pomógł zrozumieć, o co chodzi w piłce...

notPrincess
Filolog

Skąd: OLN

PostWysłany: Nie 21:35, 17 Sty 2010 Powrót do góry

@ agro: nie wydaje mi się, aby był mi potrzebny adwokat ;] Napisałam, co miałam na myśli jasno i wyraźnie. Lennon akurat się ze mną zgadza w tym temacie. Do reszty debaty się nie wtrącam ;]

Niesamowity mecz Kamerunu z Zambią! Najlepszy, jaki widziałam w tym turnieju! Po pierwszej połowie żegnałam już drużynę nieposkromionych lwów, a tu proszę, trochę przypadkowa bramka w 68. minucie, a 3 minuty później szczęśliwe trafienie Eto'o i Kamerun wyszedł na prowadzenie. Pięknym golem w 88. minucie tylko przypieczętował zwycięstwo =) Naprawdę było na co popatrzeć =)

Bush_Docta'
Filolog

PostWysłany: Pon 0:07, 18 Sty 2010 Powrót do góry

Adwokat? Hmm, specjalnie dla Ciebie Wujo, na trzeci kierunek wezmę prawo ;P
Milan ładnie pojechał. Chciałeś 4-0? mówisz masz Very Happy Trochę analogiczna sytuacja jak w la liga, bo jeden z głównych rywali Milanu, czyli Juve, przegrał 1-0. W ogóle zabawna sytuacja bo Lisu, fan drużyny z Turynu, oglądał mecz Juve u siebie na kompie, a ja Milanu w pokoju obok. Zupełnie skrajne reakcje - ja co jakiś czas wybuch radości, a on odgłosy zażenowania, rzucanie ku*wami, i wyzywanie Ciro Ferrary za to, że gra zbyt dużą ilością defensywnych graczy. Boskie Very Happy Za tydzień jadzia bo derby. Smile

Witsel... Hmm, akurat w tej sytuacji nie zrobił nie wiadomo czego, bo na początku trafił w piłkę i sam został nadepnięty przez Juhasza. Ale to jak atakuje piłkę (?) oboma nogami wyprostowanymi świadczy o tym, że ma w poważaniu zdrowie rywali. Kolejny przykład, już bardziej przejrzysty, tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=NnXs9JT4kVo&feature=related

Dzisiejszy dzień generalnie upłynął w piłkarskiej atmosferze. Najpierw Milan, później końcówka Kamerunu (akurat dobrze wybrałem, bo ta była godna uwagi:D), a na deser jeszcze Bordeaux - Marsylia.
Bramka dla bordowych to śmiech na sali, sędzia chyba powinien wrócić do książek i przypomnieć sobie kilka przepisów dotyczących nietykalności bramkarza w jego polu bramkowym :] Potem czerwona kartka dla gracza Bordeaux (podobnie jak u Witsela, atak na wyprostowanych nogach :] ) i mecz do jednej bramki. Cheyrou strzela wyrównującego gola w 81 minucie ale Marsylia do końca meczu nie opuszcza połowy rywali, rusz po rusz siejąc zamęt pod ich bramką, więc to gospodarze są bardziej zadowoleni z tego remisu. Bywa.